top of page

O nás

36403510-7AFB-4AD4-ABE5-72A18B97BDD6_1_1

Po pár letech práce v klimatizovaných kancelářích jsem zatoužila po čerstvém vzduchu, větší kreativitě a svobodě. Květiny byly jasná volba. A i když život na volné noze má svoje úskalí, této změny ani náhodou nelituji. Pronikám do tajů floristických technik, koloběhu přírody na květinových farmách a péče o vlastní zahrádku. 

Od začátku mi bylo jasné, že květiny dovážené ze zahraničí, zcela běžně posílané leteckou dopravou, pěstované (nebo spíš průmyslově vyráběné) při zoufalých pracovních podmínkách s pomocí chemických přípravků, za bezohledného ničení půdy, krajiny i kvality vody v rozvojových zemích, pro mě nejsou akceptovatelné. Květiny pro mě symbolizují pravý opak toho, co představuje konvenční květinový průmysl. Tato zásada je pro mě nepřekročitelná a proto mám radost, že se zvolna oživuje zapomenutá tradice českých pěstitelů květin, kteří navíc často dbají na udržitelnost a ekologii, takže už nejsem odkázaná jen na svoje vlastní výpěstky a v divočině posbíraný materiál.

Jak to funguje

V současnosti mám ateliér v suterénu našeho domu v Praze na Budějovické, kde pro vás květiny vážu a aranžuji, není ovšem veřejně přístupný. Objednávky probíhají nejčastěji online (mail, web, FB) nebo telefonicky. Ideální je, pokud se kvůli kytici ozvete alespoň dva dny předem, ale zkuste napsat kdykoli. Pokusím se vyjít vstříc a květiny můžete mít i ten samý den. Pokud je to žádoucí, ráda se s vámi v případě větších zakázek sejdu třeba v kavárně. Květiny vám mohu doručit nebo si je u mě můžete osobně vyzvednout. Kytice a dekorace předávám pečlivě zabalené do papíru. Svatební zakázky předávám obvykle zabalené v recyklovaných krabicích a nádobách s vodou, aby se snadno převážely a bez problému vydržely do svatebního dne.

Bez koho by to nešlo

Když se zakázky nakupí, pomáhá mi moje milá švagrová Monika, která mi od první chvíle dodávala odvahu a ke květinám odbíhá od svých tří dětí. Monika je také autorkou grafiky květu, který Verbaskum od začátku hrdě používá jako svoje signum. Krásné letteringové logo pro mě vytvořila Táňa z LetterArt, koukněte na její tvorbu! Od začátku pro mě je nesmírně obohacující spolupráce s Aninou a Pavlem z rodinné farmy Kveteto, jejich ekologicky pěstované květiny potkáte v mnoha mých výtvorech. A konečně musím zmínit také svého moudrého muže Jonáše, který toleruje lehký kreativní nepořádek, který mě permanentně obklopuje, a v případě nutnosti pomáhá zalévat, sázet, rýt, doručovat, nosit, vozit... a s láskou se o mě stará.

bottom of page